Zadbaj o cały organizm zaczynając od zębów


Zdrowe zęby to podstawa. Każdy to powtarza. Nawet dzieci są uczone odpowiednich technik mycia zębów i tego, by od najmłodszych lat pamiętać o ich czyszczeniu rano i wieczorem. Stomatolog Warszawa Bemowo. Czy jednak każdy zdaje sobie sprawę z tego, że zaniedbana jama ustna i omijanie stomatologa to ryzyko rozwoju chorób ogólnoustrojowych?

Dentysta, dla wielu osób, nie jest najprzyjemniejszym lekarzem. Nawet, jeśli zabiegi wykonywane na fotelu w gabinecie stomatologicznym, są bezbolesne, zawsze odczuwa się pewien dyskomfort. Warto jednak przezwyciężyć swoje obawy i dbać o regularne kontrole zębów- cały organizm nam za to podziękuje. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ubytki zębów to nie tylko aspekt estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny- i to mający swoje skutki w działaniu całego ciała. Nieleczona próchnica, może doprowadzić do rozprzestrzenienia się bakterii w innych narządach rozwijając uciążliwe schorzenia lub choroby przewlekłe.

Trudno uwierzyć, że zdrowie całego organizmu zależy od stanu zębów. Nie warto jednak sprawdzać tego na własnej skórze i skutecznie zapobiegać- zarówno powstawaniu ubytków w jamie ustnej, jak i poważniejszym chorobom ogólnoustrojowym.

Polecane: pozycjonowanie Poznań.