Sprzęt do ciężkich zadań


Podnoszenie ciężkich ładunków wymaga z pewnością skorzystania z możliwości, jakie oferują nowoczesne maszyny. W magazynach przeładunkowych, na placach budowy, w dokach, a nawet w warsztatach samochodowych niewiele można zdziałać bez pomocy odpowiednich urządzeń.

Żurawie co prawda kojarzą się głównie z dużymi placami budowy, ale to nie jedyne maszyny tego typu, które umożliwiają podnoszenie znacznych ciężarów. Na nieco mniejszej budowie równie dobrze sprawdzi się żuraw samojezdny, często wypożyczany usługowo. W warsztacie samochodowym do wyciągania silnika z auta z kolei przyda się żuraw warsztatowy.

Magazyny przeładunkowe oraz porty to z kolei miejsca, gdzie istnieje konieczność przemieszczania ładunków o dużej wadze, często sięgającej nawet kilku ton. W takiej sytuacji konieczne jest zadbanie o urządzenia, które wytrzymają duże obciążenie, a do takich należą z pewnością suwnice. Zależnie od potrzeb przydatne mogą być również dźwignice innego typu, które należy wybrać ze względu na podnoszony ciężar.